Home » Branże od endoskopia » Ogrzewanie od endoskopia » Dobry piec centralnego ogrzewania?

Dobry piec centralnego ogrzewania?

Dobry piec centralnego ogrzewania?

Wybór efektywnego pieca do domu jednorodzinnego to podstawa. Po pierwsze pozwala to zaoszczędzić pieniądze po drugie zwiększa to komfort mieszkania. Wiele osób nie wie jednak jak wybrać dobry kocioł do domu. Sporo sprzedawców zapomina powiedzieć że moc pieca powinna być dostosowana do zapotrzebowania energetycznego domu. W tym artykule chcę państwu przedstawić kilka rad które pomogą w wyborze odpowiedniego kotła do domu.

Na wstępie musimy ustalić jaki kocioł nas interesuje. Jeżeli zdecydowałeś się na paliwo stałe powinieneś wiedzieć że wybór ten to dopiero pierwszy etap. Kotły na paliwo stałe dzielą się na trzy kategorie. Są to kotły spalania górne, dolnego oraz podajnikowe. Każdy z tych kotłów ma swoją technikę rozpalania i działania. Spalanie górne jest techniką trudną do nauczenia jednak łatwa budowa takiego pieca sprawia że jest on niedrogi dlatego nadaję się na każdą kieszeń. Urządzenie spalania dolnego to prawidłowy wybór dla osób które chcą rozpalić raz i móc tylko dodawać paliwa. Piec z podajnikiem to najbardziej komfortowe urządzenie ale ma pewne wady. Po pierwsze nie każde paliwo stałe nadaje się do takiego pieca oraz jest o wiele droższe od pozostałych dwóch.

Nim zakupimy idealny rodzaj pieca dla naszego domu powinniśmy wziąć pod uwagę zapotrzebowanie energetyczne domu. Leciwe budownictwo potrzebuje dużo wyższych nakładów energii niż nowe. Dlatego podczas etapu projektowania weź pod uwagę z jakiego rodzaju grzania chcesz korzystać. Stare domy mają potrzeby w wysokości 100W na metr kwadratowy. Nowe domy tylko 60W na metr kwadratowy. W tym przypadku dla starego budownictwa dobrym zakupem będzie kocioł dolnego spalania a dla nowego kocioł z podjanikiem.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 11 (ostatnio: 13.11.2018 02:10:41)

Podlinkuj wpis:
Post Tagged with , , ,

You must be logged in to post a comment.