Dwumasa

Dwumasa

Elementy samochodowe to komplet setek fragmentów, jakich przeznaczeniem jest zagwarantowanie sprawnego działania samochodu. Jednakże z czasem każda z nich ulega wyeksploatowaniu i przestaje odgrywać swe pierwotne funkcje. Wówczas nadchodzi pora na wymianę tego typu elementu na nową, lecz istnieje także inna propozycja – regeneracja.

Elementy regenerowane to wspaniała alternatywna opcja dla fabrycznie nowych. Ich wartość okazuje się podobna, zaś cena znacznie mniejsza. Regenerowane mogą być różnorodne detale, takie jak np. pompy wody lub rozruszniki. Niektórzy nie mają pewności czy takie elementy faktycznie mają możliwość zastąpić te nowe i wahają się czy nie są to po prostu podzespoły naprawione.

Niemniej jednak to absolutnie inna jakość, jako że regeneracja to znacznie więcej niż naprawa. Część, jaka została zregenerowana okazuje się praktycznie identyczna z fabryczną, zaś sama regeneracja przypomina proces produkcji nowych elementów. Zachodzi tu gruntowne rozmontowanie, oczyszczenie, jak również zweryfikowanie najdrobniejszego elementu. Dalej następuje naprawa albo podmiana nieodzownych elementów oraz sprawdzanie, dzięki któremu posiadamy gwarancję, że część spełnia wszelkie reguły jakościowe.

W większości wypadków regenerowane elementy podlegają gwarancji, co dobrze mówi o ich klasie. Bywa, że tego rodzaju regenerowana część okazuje się nawet kilka razy mniej kosztowna od fabrycznej, natomiast w rozliczeniu mamy możliwość także wykorzystać własną, zużytą część.

W wątku tego rodzaju jak koło dwumasowe działa dużo firm, co wcale nie upraszcza wyboru tej najbardziej dobrej. Zabieg regeneracji bywa skomplikowany, powinien być spójny z określonymi wytycznymi i równocześnie stale monitorowany, zaś nie każda ekipa umie to zapewnić. Tym samym dobrze jest wybierać jedynie firmy o dużej praktyce, które posiadają już grupę lojalnych klientów.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 5 (ostatnio: 24.04.2017 17:04:21)
  • yahoo: 4 (ostatnio: 11.05.2017 06:24:41)

Podlinkuj wpis:
Post Tagged with , ,

You must be logged in to post a comment.