Fotozine.pl – Fotografia

Fotozine.pl - Fotografia

W jaki sposób poprawnie prowadzić blog?

W czasach internetu zakładanie własnego bloga nie stanowi już niczego wymyślnego. Prawie każdy z dostępem do Internetu i komputera miał bloga kiedyś albo ma go w tym momencie. A nawet jeśli nie, to zapewne zdarza mu się czytać cudze blogi.

Bloga można założyć jedynie dla siebie – w formie internetowego dziennika – albo z myślą o tym, że ktoś może go pewnego razu zacząć czytać. W tym drugim przypadku, warto zainteresować się metodami odpowiedniego prowadzenia bloga.

Słusznym pomysłem jest namysł nad ideą przewodnią, którą chcemy za jego pośrednictwem przekazać. Wskazane jest trzymać się wytyczonego toru i tworzyć tylko na jeden konkretny problem np. turystyka czy być może założyć blog ogolnotematyczny? To w tym momencie problem własnego upodobania, ale trzeba liczyć się z tym, że wysokość statystyk odwiedzin bloga zależy od ciekawości czytelników.

Inna kwestia to sam wygląd bloga. Zawartość obciążona nadmiarem gadżetów, obrazków i połyskującym tłem odtrąci nawet najwytrwalszego czytelnika. W tej sprawie dobrze jest zdecydować się na tak nieocenioną prostotę i zachować jakiś umiar.

Adres i nazwa – jeden z pierwszych kroków na naszej drodze do założenia bloga. Wskazane jest zastanowić się dobrze przed ustaleniem nazwy, albowiem później może się okazać, że tematyka bloga nijak do niej nie pasuje. Zarówno adres oraz nazwa nie powinny być przesadnie długie i skomplikowane. W tym miejscu też ważna jest prostota.

Ostatnia sprawa to doświadczenie, które zdobyć można jedynie będąc już właścicielem bloga. Tak faktycznie nie ma konkretnego wzoru na dobrego bloga, jednak połączenie praktyki z pewną wiedzą na temat działalności Internetu, może być już dobrym fundamentem w tym kierunku.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 18 (ostatnio: 25.09.2018 21:44:23)
  • yahoo: 29 (ostatnio: 26.07.2017 15:33:27)

Podlinkuj wpis:

You must be logged in to post a comment.