Home » Rodzina od endoskopia » Dla dzieci od endoskopia » Kilka rad na zabawy dla dzieci

Kilka rad na zabawy dla dzieci

Kilka rad na zabawy dla dzieci

Początek września dla większości osób oznacza koniec lata. Nie mówię tu o końcu kalendarzowym chodzi bardziej o koniec mentalny. Tak samo jest z dzieciakami. Przydługie letnie dni powoli robią się coraz krótsze. Dla większości rodziców idąca wielkimi krokami jesień jest problemem bowiem co robić z dzieckiem kiedy za oknem wali deszcz? To pytanie które często widnieje na wielu forach internetowych o tematyczne rodzicielskiej. Podrzucę wam kilka pomysłów które zamienią wasze podejście do deszczowych dni.

Po pierwsze powinieneś pamiętać że nie możesz dopełnić wolnego czasu dziecka technologicznymi gadżetami. To bardzo popularny trend który zarazem jest mocno szkodliwy. Kilkukrotnie udowodniono już że nowinki techniczne mają niezdrowy wpływ na rozwój dziecka. Dzieciak spędzający kilkanaście godzin przed TV lub ekranem tabletu staje się nadpobudliwy i agresywny. Dlatego bardzo ważne jest zorganizowanie rozrywki dziecku w mokre dni, w których nie może wyjść do kumpli na dwór.

Twój dom nie musi być nudne. Weź pod uwagę to że dziecko ma duża wyobraźnię wystarczy ją dobrze pobudzić. Za oknem mokro a Tobie marzy się piknik? Nie ma problemu! Zorganizuj koszyk z jedzeniem, rozłóż koc i baw się z dzieckiem w piknik. Obiecuję że szybko zapomnisz o tym że jesteś na dywanie. Taki sam pomysł sprawdzi się w łazience z której możesz zrobić jezioro. Pomysłów jest wiele nie pozwól aby ograniczała Cię głowa. Bardzo dobrym pomysłem są gry planszowe. Siadając do gry z dzieckiem wybierz taka która ma coś edukacyjnego w sobie. Rozwijanie języka? Scrabble! Lepsze liczenie? Monopol! Gry planszowe super rozwijają dziecięcy umysł a także potrafią być złodziejami czasu. To dobry pomysł na mokre dni. Nie bądź leniem i baw się ze swoim maluchem.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 8 (ostatnio: 06.05.2018 23:57:16)

Podlinkuj wpis:

You must be logged in to post a comment.