Home » Dom od endoskopia » Ogrzewanie od endoskopia » Kotły.olsztyn.pl – ogrzewanie gazowe czy elektryczne?

Kotły.olsztyn.pl – ogrzewanie gazowe czy elektryczne?

Kotły.olsztyn.pl - ogrzewanie gazowe czy elektryczne?

Ocieplenie chaty to istotny punkt projektu. Dlatego warto jest zastanowić się w jaki sposób będziesz chciał ogrzewać swój dom. Wybór jest spory i skomplikowany. Liczą się koszty użytkowania które zależą od wydatków inwestycyjnych. Łatwo się w tym zgubić. Dlatego dobrze czasem podpytać kogoś obytego z tematem kto bezproblemowo podzieli się swoją wiedzą. Specjalnie dla was mam w tym momencie sporo istotnych rad które pomogą w wyborze idealnego sposobu grzania domu.

Na wstępie trzeba wspomnieć o tym że wybór ocieplania powinien się odbyć na etapie projektowania. Odnosi się to do zaplanowania miejsca na kotłownie oraz całej instalacji. Następnym ważnym elementem jest opracowanie zapotrzebowanie energetycznego budynku. Liczby w tym przypadku zależą od wielkości domu oraz tego ile włożymy w ocieplenie budynku. Dobrze jest wspomnieć że prawidłowo wykonana izolacja może zniżyć koszty późniejszej eksploatacji nawet o 20 %.

Pierwszym i jednym z najbardziej luksusowych sposobów grzania domu jest ogrzewanie elektryczne. Te rozwiązanie jest o tyle dobre że nie wydzielamy trujących gazów czy pyłów. Wszystko jest bardzo proste w obsłudze. Za wszystko odpowiada kontroler który nawet małe dziecko będzie wstanie użyć. Grzanie elektryczne ma swoje minusy. Dużym minusem jest koszt codziennego użytku. Biorąc pod uwagę że budynek jest źle ocieplony to opłaty za prąd będą horrendalne. Mniejszym problemem jest koszt założenia instalacji. Ceny rozpoczynają się od 25 tysięcy złoty.

Tańszą alternatywą ale równie wygodną jest grzanie gazowe. Kotły gazowe mają to do siebie że działają praktycznie same. To dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii. Piece gazowe tak samo jak instalacja elektryczna posiadają łatwy kontroler który można dowolnie programować. Wracasz do domu i chciałbyś aby było ciemno? To nie problem programujesz piec w taki sposób aby ogrzewanie rozpoczęło się 30 min przed Twoim powrotem. piece gazowe można podzielić na tradycyjne oraz kondensacyjne te drugie pozwalają zaoszczędzić na paliwie ale są znacznie droższe w stosunku do tradycyjnych.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 12 (ostatnio: 14.09.2018 01:46:17)

Podlinkuj wpis:

You must be logged in to post a comment.