Kursy

Kursy

Brak pracy to poważna tragedia dla każdego człowieka w dzisiejszych czasach. Zatem są przygotowywane różne szkolenia dla tych ludzi. Jest taki program społeczny, funkcjonuje w ten sposób, że ma przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu osób słabiej wykształconych. Program ten ma za zadania szkolić osoby bez pracy.

Nie zastanawiajmy się nad krytyką tego typu przeciwdziałania braku pracy, bo nie jest łatwo osądzić jednoznacznie ten stan rzeczy. Prawdą jest, że każdy ma ten temat swoje zdanie. Jednak z wielu doświadczeń urzędów pracy w całej Polsce wynika, że wydane środki na ten cel są dobrze wydane i skutkują ponownym znalezieniem pracy przez tego człowieka.

Z kolei ci którym nie udaje się znaleźć po szkoleniu zajęcia mogą odznaczać się mniejszą chęcią do pracy.

Informacje odnośnie przyszłych szkoleń można znaleźć na stronach internetowych Powiatowego Urzędu Pracy. Ja uważam, że kursy takiego typu są niezwykle potrzebne, ale problemem jest małe doświadczenie osób po kursie. Niestety rynek pracy już dawno to zweryfikował i przeszkodą dla tych osób jest brak doświadczenia. Osoby zatrudniające nie lubią osób świeżo po szkoleniu, bo ludzie tacy nie mają wymaganego doświadczenia a zatem zamiast pożytku są nie jednokrotnie tylko szkody. Dla przykładu mogę podać tutaj ludzi, którzy przeszli szkolenie operatora koparki. Zaraz po kursie bez doświadczenia zdarzało się, że operator takiej maszyny budowlanej potrafił pozrywać kable telefoniczne kiedy kopał co powiększyło znacznie koszty ponoszone przez pracodawce. Zatem dlatego takie trudne jest bez doświadczenia znaleźć dobrą pracę. Jeśli chodzi o pracę związaną z usługami budowlanymi to jest tam wymagane dość spore doświadczenie, najmniej trzy letnie.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 27 (ostatnio: 22.09.2018 23:41:50)
  • yahoo: 58 (ostatnio: 11.01.2018 07:50:58)

Podlinkuj wpis:
Post Tagged with , ,

You must be logged in to post a comment.