Limonka Kaffir

Limonka Kaffir

Limonka Kaffir – co to jest ?

Wyjaśniającniezwykłość limonki kaffir przynależy zacząć od tego, że można ją spotkać pod odmiennymi nazwami – papeda, dzika limonka, tajska limonka. Natomiast bez względu na to, jak się ją określi to zawsze należy do rodzaju roślin cytrusowych – jestogromnie cytrusowa i pachnąca.

Listowie limonki typu kaffir są bezwzględnym elementem dań w kuchni orientalnej. Limonka kaffir jest niezwykle aromatyczna i niezwykle ożywcza, lecz kaffir liście są z zewnątrz: ciemnozielone i błyszczące a w środku: szorstkie i blade. Wystarczyłagodnie potrzeć liść, aby poczuć intensywny aromat. Świeże liście limonki kaffir trzymają swoją świeżość trzymane w lodówce przez przynajmniej 2 tygodnie – dostępne i nie mniej popularne są również suszone liście limonki.

Co można przyrządzić i gdzie dodać liście kaffiru?

Warto dopowiedzieć, że wonne liście kafiru są zbyt sztywne, aby zużywać je w przyrodniczej formie – przeważnie dodaje się je w ostatniej fazie gotowania. Wiele tajskich wzorów wręcz potrzebuje tego, by skorzystać z tej części limonki kaffir. Wiele ciekawych przepisów można znaleźć na blogu kulinarnym.

Co można upitrasić i gdzie dorzucić liście kaffiru?

Możemy zdziałać: różnorodne zupy np. Tom Yum, mącone strawy pieczone, sałatki na podstawie curry, gulasze i buliony, pasty.W wielu potrawach stosuje się je na normie analogicznej do zastosowania naszych miejscowych liści laurowych. Można potrawy przyrządzać z ich udziałem poprzez wrzucanie suszonych liści łącznie bądź pociętych na mniejsze kawałeczki. garnka całe lub pocięte na mniejsze kawałki. Pociągającym pomysłem jest również zrolowanie i posiekanie.Jeśli ktoś lubi korzystać z chińskiej techniki smażenia na mocno rozgrzanym oleju tzw. stir fry – też będzie mógł twardo posłużyć się w niej kaffir liście.

Gdzie można kupić kaffir?

Jeszcze niedawno zakupienie liści kaffir w naszym kraju niemalże graniczyło z cudem, całe szczęście poprzez sposobności sieci internetowej obecnie każdy zdoła to zrobić w dobrzewyposażonym sklepie online wygodnie siedząc w domu. Przykładem takiego miejsca jest choćby pastry.com.pl – dobry sklep online.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 31.03.2018 12:21:06)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 06.01.2018 15:16:42)

Podlinkuj wpis:

You must be logged in to post a comment.