Home » Branże od endoskopia » Rolnictwo od endoskopia » Pompa do dystrybutora

Pompa do dystrybutora

Pompa do dystrybutora

Odpowiednio dostosowany układ dystrybucyjny do pojemnika z olejem nie jest zagadnieniem łatwym, przy wyborze części do pojemnika towarzyszy nam sporo problemów. Kolejnym pytaniem jakie sobie stawiamy jest wydajność pompy do oleju silnikowego. W ofercie kluczowych producentów można odszukać pompy o wydajności od 50 aż do ponad 120 litrów na min. Opłata za takie pompy mieści się w granicach od 500 zł do ponad tysiąca zł. Jeżeli w firmie mamy sporo ciągników w których pojemność zbiornika przekracza 150l warto pomyśleć zakup pompy o większej wydajności, skróci to znacząco trwanie tankowania.

Najistotniejszą kwestią jest adekwatny dobór pompy do oleju. Na wstępie musimy zignorować z pompy sprowadzonych z rynków wschodnich, co prawda są one o wiele tańsze od swoich europejskich odpowiedników ale zarazem dużo mniej odporne.

Kolejnym dylematem jest dobór przepływomierza paliwa, tu możemy wybierać pomiędzy przepłwomierzami analogowymi, które mają licznik tankowania jednostkowego oraz licznik sumaryczny, precyzja takich urządzeń wynosi +/- 1%. Bardziej zaawansowane przepływomierze elektroniczne oprócz zegara chwilowego a także sumującego tankowanie mają również pamięć kilu lub kilkunastu zeszłych tankowań, można je również zastosować do rozbudowanych systemów administrowania olejem napędowym.

Oprócz tego do dystrybutora paliwa musimy dopasować dobry filtr paliwa wąż dystrybucyjny oraz pistolet do oleju, jednak te składniki muszą być odpowiednio do pompy do oleju

Podsumowując przed zakupem trzeba bardzo dokładnie przemyśleć zakup każdego modułu do naszego zbiornika na olej Zacznijmy od pompy, następnie filtr węża pistoletu do paliwa, przepływomierza do paliwa ewentualnie złączek i redukcji


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 13 (ostatnio: 15.07.2019 14:26:55)

Podlinkuj wpis:
Post Tagged with

You must be logged in to post a comment.