Home » Branże od endoskopia » Przemysł od endoskopia » System Resys w górnictwie – efektywne ratownictwo górnicze

System Resys w górnictwie – efektywne ratownictwo górnicze

System Resys w górnictwie - efektywne ratownictwo górnicze

Przemysł górniczy jest jednym z najniebezpieczniejszych na całym globie. Nie zadziwia więc fakt, że gałąź górnicza niezwykle chętnie przyjmuje wszystkie ciekawostki dotyczące zarówno sposobu i techniki wydobycia, jak również samych systemów dotyczących bezpieczeństwa pracy i wzorców zachowań w czasie nieprzewidzianych wypadków. Każda z technik, która w znaczący sposób polepsza bezpieczeństwo i jakość pracy górników jest niezwykle pozytywnie odbierana. W tym artykule chcemy bliżej przyjrzeć się sprawie komunikacji w ratownictwie górniczym, które jest dosadnie związane z pracą górników na całym globie.

Łączność – szansa na szybszy ratunek

Jakikolwiek z ratowników górniczych nie wyobraża sobie akcji ratowniczej bez możliwości komunikacji z innymi ratownikami – to sposób, aby prędzej dotrzeć do poszkodowanych, efektywniej nawigować w wyrobiskach czy zawiadamiać o zdarzeniach lub też stanie górników jednostki czekające na udzielenie pomocy medycznej na górze. System komunikacji dla górników musi być nie tylko wytrzymały, lecz także nieskomplikowany. Ciągnące się linie, niezbędność podłączania słuchawek do innych odbiorników lub też najzwyczajniej w świecie duże słuchawki – taki system działa, jakkolwiek na pewno nie jest komfortowy i dla ratownika ma prawo okazać się swoistą kulą u nogi.

System łączności bezprzewodowej Resys

System Resys, który został zaprojektowany i skonstruowany przez jednostkę 2RHP to odpowiedź na potrzeby komunikacji dla ratownictwa górniczego. System gwarantuje szansę bezprzewodowej łączności między ratownikami (system korzysta z technologii full duplex, która użytkowana jest także w telekomunikacji – oznacza to, że Resys pozwala na jednoczesną komunikację w obie strony). Na domiar tego Resys pozwala na kontrolowanie funkcji życiowych i namierzanie pojedynczych odbiorników. Resys jest własnego typu centrum komunikacyjnym dedykowanym do pracy w kłopotliwych warunkach.

Z Resys korzystają nie tylko ratownicy górniczy, jakkolwiek także sami górnicy – kopalnie chętnie inwestują w tego typu komunikację, jaka nie ogranicza górników, jednocześnie dając im komfortowe, skuteczne i nowoczesne narzędzie do komunikacji – zarówno w czasie codziennej pracy, zwiększając tym samym skuteczność i wydajność górników, jak także w czasie wypadków czy sytuacji kryzysowych, gdy Resys przydaje się dla ratowników.

System Resys to aktualnie jeden z najbardziej nowatorskich systemów poświęcanych do pracy w kłopotliwych warunkach – potwierdzają to liczne certyfikaty a także nagrody, które zostały przyznane dla przedsiębiorstwa 2RHP.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 8 (ostatnio: 12.07.2019 21:33:16)

Podlinkuj wpis:

You must be logged in to post a comment.