Home » Branże od endoskopia » Meble od endoskopia » Uwagi na temat pewnego typu materacy do spania

Uwagi na temat pewnego typu materacy do spania

Uwagi na temat pewnego typu materacy do spania

Jeśli często czujesz przejmujący ból kręgosłupa, niemal każdego ranka budzisz się zdrętwiały, a w nocy Twój sen też nie jest taki, jak byś to sobie wymarzył, obejrzyj dostępne na rynku materace i wybierz model z lateksu.

Czym charakteryzuje się ten typ materaców i dlaczego sugeruje się go osobom z wadami postawy?

Trzeba wiedzieć, że materace zbudowane na bazie mleczka kauczukowego cechuje tak zwana elastyczność punktowa, która jest zupełną podstawą zapewnianego przez nie komfortu. Polega go na tym, żeby materac reagował na ugięcie wyłącznie w tych punktach, gdzie przyłożona zostaje do niego siła. W modelach materacy z elastycznością powierzchniową (bonellowych), nacisk powoduje zmianę bardzo dużej powierzchni materaca. W modelach lateksowych odpowiedź jest zawsze punktowa (mówi się niejednokrotnie, że jest to wzorcowa reakcja). I dopasowanie do sylwetki jest niezwykle dokładne.

Nie wypada nie dodać, że materace z mleczka kauczukowego świetnie nadają się do regulowanych stelaży, nawet takich, które pozwalają na całkiem mocne łamanie płaszczyzn. Co więcej, a jest to również niezmiernie istotne, lateks, jako materiał porowaty, umożliwia swobodną samowentylację. Odpowiednia wentylacja bywa często niedocenianą zaletą, ale przecież jest to właściwość chroniąca posłanie przed inwazją grzybów.

I jest jeszcze ostatnia rzecz, o której przy tej okazji trzeba powiedzieć. Lateks jest materiałem sypialnianym niezwykle wytrzymałym i niewrażliwym na starzenie. Szacuje się, że traci swoje właściwości w tempie jednego procenta przez rok, czyli, że po 10-u latach użytkowania wciąż mamy materac, który posiada 90% swych początkowych właściwości.

Nie dziwmy się, że modele z lateksu mają doskonałą opinię i są tak chętnie nabywane. Po prostu są tego warte.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 28 (ostatnio: 14.05.2019 04:13:33)
  • yahoo: 4 (ostatnio: 21.09.2016 12:06:40)

Podlinkuj wpis:
Post Tagged with , , ,

You must be logged in to post a comment.