Home » Biznes i Finanse od endoskopia » Biura rachunkowe od endoskopia » Wskazówki dla biura rachunkowego

Wskazówki dla biura rachunkowego

Wskazówki dla biura rachunkowego

Otwierając własną firmę najczęściej stajemy przed wieloma ciężkimi problemami. Jednym z takich dylematów jest wybór dobrego biura rachunkowego. Na co zwrócić uwagę wybierając księgową? Czym się kierować? Na te i inne pytania związane z tym tematem postaram się odpowiedzieć razem z przedstawiciele serwisu Biura rachunkowe Elbląg. Liczę, że po tym tekście wszystko będzie dla was oczywiste.

Na początku musisz pamiętać to, że żyjemy w erze informacji. Działa to na naszą korzyść bo o wiele łatwiej jest prześwietlić biuro rachunkowe. Wystarczy wyszukać opinii o danym księgowym. Taka informacja może nam na początku uprościć selekcje. Po wstępnym rozeznaniu oferty pora na podsumowanie sprawy i ustalenie spotkania.

Na wizytę w biurze rachunkowym powinieneś przygotować sobie pytania, które pozwolą dobrze określić czy dane biuro jest godne zaufania i czy przyzwoicie traktuje swoich klientów. Oto garść przykładowych pytań:

Kompetencje – zapytaj o nieTo najważniejsze pytanie jakie powinieneś zadać. Czy biuro posiada aktualny certyfikat księgowy Ministerstwa Finansów? Masz prawo do zobaczenia tego dokumentu. Powinieneś sprawdzić czy serio jest aktualny oraz to czy jest prawdziwy.Ubezpieczenie – Zapytaj o nieDruga ważna rzecz, o która powinieneś zapytać. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w skrócie OC. Jeżeli biuro ma wykupione OC jest dobrze. Jeżeli dojdzie do tego że składka ubezpieczenia jest wysoka to jest bardzo dobrze. Dzięki temu widzisz, że biuro jest uczciwe i dobrze traktuje swoich klientów. Zapytaj od podejścieTrzeci ważny element wyboru biura rachunkowego – podejście do klienta. Indywidualne podejście do klienta w tej usłudze jest bardzo ważne. Dobrze współpracuje się z kimś kto rozumie Twoją sytuacje i w razie problemów wie co i jak. Takie podejście można zauważyć przeważnie w mniejszych biurach. Większe firmy księgowe z racji duże ilości klientów często traktują ich przedmiotowo.O kilka słów poprosiliśmy też Karolinę Nowakowską ze strony Biura rachunkowe Elbląg„Wybierając biuro rachunkowe przede wszystkim zwróć uwagę na certyfikat oraz OC. Jeżeli biuro nie chcę się tym pochwalić lub unika odpowiedzi na takie pytania pewne jest, że coś jest nie tak. Otwierając firmę jednoosobową wybierz mniejsze biuro zaowocuje to lepszą relacją z księgową.”


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 9 (ostatnio: 04.04.2018 22:23:24)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 31.08.2016 17:43:32)

Podlinkuj wpis:
Post Tagged with , ,

You must be logged in to post a comment.