Home » Sport i turystyka od endoskopia » Turystyka od endoskopia » Wyjazdy integracyjne a wyjazdy incentive

Wyjazdy integracyjne a wyjazdy incentive

Wyjazdy integracyjne a wyjazdy incentive

Różnica między integracją a incentive

Jest dużo przedsiębiorstw które stawiają na wyjazdy dla firm. Wycieczki te przeważnie mają ten sam charakter – motywują albo nagradzają. Wszelkiego rodzaju badania wiele razy udowadniły że ten proces się sprawdza. Szczególne narzędzia stosowane przez właścicieli firm to wyjazdy incentive oraz wyjazdy integracyjne dla firm. Problemem jest to, że nie wystarczy wybrać grupy dobrych pracowników i wysłać ich w gorące kraje lub do atrakcyjnego kurortu. Konieczny jest na to pomysł.

Złe wrażenie z przeszłości

Wyjazdy firmowe maja złą sławę w naszym kraju. Pogląd że takie wyjazdy to alkohol, chamskie zachowanie i małżeńskie zdrady jest obecny od wielu wielu lat. Taki format imprez firmowych był obecny w naszym państwie do końca 2010 roku. Jednak kryzys i nowoczesne trendy w zarządzaniu biznesem odmieniły sposób organizowania wyjazdów firmowych. Dziś pracodawca nie chce aby jego podwładni pili alkohol. Zależy mu na podniesieniu kwalifikacji i rozwijaniu pracowników. Dlatego też ewoluował sposób planowania tych wyjazdów. Imprezy zakładowe i korporacyjne zmieniły się w wyjazdy integracyjne i incentive.

Zachodni styl biznesu

Złośliwi mogliby powiedzieć że przemieniła się tylko nazwa a reszta jest po staremu. Nie jest to prawda. Amerykańskie trendy wchodzące na polski biznes sprawiły, że pracodawcy bardzo konkretnie przykładają się do stworzenia planów na imprezy motywacyjne. W ten sposób jego ludzie mogą spróbować cliffjumpingu, surfingu, jazdy konnej czy wyczynowej jazdy samochodem. Oprócz atrakcyjnej rozrywki na wyjazdach można spotkać trenerów którzy uczą o rozwijaniu samego siebie. Obecnie bardzo na topie są różnego rodzaju szkolenia biznesowe które podwyższają kwalifikacje pracowników.

Kilka słów na koniec

Można zauważyć że czasy się zmieniły. Balangi firmowe które były bardzo zakrapiane alkoholem przekształciły się w ciekawe wyjazdy wyjazdy incentive oraz wyjazdy integracyjne dla firm. Pracodawca nie chce rozpijać swoich podwładnych zależy mu na ich rozwoju i podnoszeniu kompetencji. Prawda jest taka że lepszy pracownik to lepsze wyniki a nagrody pozwalają zwiększyć oddanie wobec przedsiębiorstwa. Widok imprezujących korporacji można podrzucić do kosza. aktualnie ważne jest coś zupełnie innego. Oczywiście zdarzają się jeszcze przypadki wyjazdów znanych z lat 90 jednak są to sytuacje marginalne.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 6 (ostatnio: 06.06.2018 04:22:51)
  • yahoo: 2 (ostatnio: 16.01.2017 16:47:13)

Podlinkuj wpis:

You must be logged in to post a comment.